Arama Yap

Türkiye Hava Sporları Federasyonu
ONLİNE HİZMETLER
Federasyona ait online hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz

SOSYAL MEDYA
Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin

Eğitim Kurulu | Yamaç Paraşütü Alt Komisyonu | 27/01/2021


Eğitim Kurulu | Yamaç Paraşütü Alt Komisyonu | 27/01/2021

EĞİTİM KURULU
YAMAÇ PARAŞÜTÜ ALT KOMİSYONU

Toplantı Tutanağı


Toplantı Sayısı
1
Toplantı Tarihi
27.01.2021
Toplantı Yeri
Çevrimiçi
Katılımcılar
Yiğit Yıldırım, Hakan Çağrı Aksoy, Sinan Çalışkan, Dora Göksal
THSF Eğitim Kurulu Yamaç Paraşütü Alt Komisyonu ilk resmi toplantısını tarihinde gerçekleştirmiştir. Toplantıda görüşülen konular ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir:
  • Daha önceki görüşmelerde planlanan ‘THSF Yamaç Paraşütü Soru Bankası’ hakkında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Mümkün olan en kapsamlı ve kapsayıcı teorik soru bankasının hazırlanabilmesi amacıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bütün kulüplerin eğitimlerde kullandıkları soru setlerinin Alt Komisyon’la paylaşılması konusunda fikir birliğine varıldı. Oluşturulmakta olan soru bankası, THSF’nin her seviyedeki eğitiminde kullanılarak Türkiye’de yamaç paraşütü eğitiminin ortak standartlarını oluşturacaktır. Buna göre, bütün kulüplerimizin eğitimlerinde kullandıkları teorik soruları 15 Şubat 2021 tarihine kadar thsfek@gmail.com adresine göndermeleri rica olunur. Bu tarihten sonra yapılacak ilk toplantıda hangi kulübün kaç soru ile katkı sağladığı ilan edilecektir.
     
  • Daha önceki görüşmelerde planlanan ‘THSF Yamaç Paraşütü Bilgi Bankası’ hakkında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Bilgi bankasının, şifahi olarak kullanılan ve anlam kargaşalarına sebep olan yamaç paraşütü kavramlarını açıklamanın yanı sıra soru bankasına da referans oluşturması planlanmaktadır. Çalışmanın soru bankasının hazırlanmasıyla paralel olarak devam etmesi kararlaştırıldı.
     
  • Eğitim Standardizasyon Süreci hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Bir sonraki toplantının 03.02.2021’de gerçekleştirilmesine karar verildi. Toplantıda görüşülmesini talep ettiğiniz konuları, toplantı tarihinden bir gün öncesine kadar e-posta yoluyla yazılı olarak iletebilirsiniz.

THSF Eğitim Kurulu
Yamaç Paraşütü Alt Komisyonu

Tüm Hakları Saklıdır : 2020 - 2021
versiyon 1.1.5
Web Tasarım