Arama Yap

Türkiye Hava Sporları Federasyonu
ONLİNE HİZMETLER
Federasyona ait online hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz

SOSYAL MEDYA
Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin

Merve Gülşah Arslan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’ndan 2.lik’le döndü.


Merve Gülşah Arslan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’ndan 2.lik’le döndü.

Merve Gülşah Arslan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası ayağı Brezilya’dan 2.lik’le döndü.

Merve Gülşah Arslan, 10 Nisan 1991’de Ankara’da doğdu. Yamaç paraşütü hayatına üniversite ile birlikte girdi. Gazi Üniversitesi Mimarlık bölümüne kaydını yaptırmış ve kendini Gazi Havacılık kulübünün standı önünde bulmuştu. “Hem istediğim bölümü kazanmış hem de hayalimi gerçekleştirme fırsatı bulmuştum. UÇMAK.” diyen sporcumuz temel eğitimlerin tamamlanmasıyla ilk uçuşunu 2009 da gerçekleştirdi ve hala o günkü heyecanını hatırladığı söylemeden geçmiyor. “Verdiği iyi eğitim ve sıcak aile ortamıyla kulübüm ile birlikte 2011 yaz sezonunda yarışmalara katılmaya başladım” diyen Merve ilk katıldığı yarışma olan Denizli Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası’ nda Kadınlar klasmanında 2. oldu. Bunun beraberinde milli takım kadrosuna seçilen sporcumuz aynı yıl Ayaş’tan kalkıp 116.8 km uçarak Türkiye Kadınlar Mesafe Rekorunu kırdı.
Çeşitli yarışmalar ve tecrübeler ile 2015’te Türkiye Kadınlar Şampiyonu oldu. Bunun beraberinde milli takım kadrosuna tekrar seçilerek 2016 yılı itibari ile Türkiye’yi Dünya Kupalarında temsil etmeye başladı. Bir yandan mimarlık mesleğini devam ettirirken bir yandan da antrenman yapmaya devam etti. Bunun devamında Kırkkız’dan 142.7 km uçarak Türkiye Kadınlar Mesafe Rekorunu yeniden sahiplendi. Güzel ve başarılı bir sezon daha geçirerek 2017 yılını da Kadınlar Şampiyonu olarak tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’da gerçekleştirilen Dünya Kupasına katılan sporcularımızdan biri olan Merve Gülşah Arslan ülkemize 2. lik kazandırarak Türk Bayrağını Dünya kürsüsünde dalgalandırdı. Yarışma ile ilgili şu sözleri dile getirdi;

“ Tüm ekip olarak müthiş bir motivasyon ve hırsla gittiğimiz yarışmada elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalıştık. Hava koşullarının iyi olmasıyla her gün uçuş veren yarışmada her geçen gün biraz daha yoruluyor, hastalıklara yenik düşmeye başlıyorduk. Ama her akşam toplandığımız yemek masasında birbirimizi yüreklendiriyor ve sosyal medyadan aldığımız mesajlarla tekrar tekrar motive oluyorduk. Sürekli yanımda olan Kafile Başkanımız Ümit AYDEMİR ve takım arkadaşlarım Serdar TUR, Dora GÖKSAL, Durali KARACA, Oğuzkan SADEER ve Hüseyin TANRIVERDİ ile kazanabileceğime inanıyordum. Her fırsatta bizi takip eden Başkanımız Ahmet Çağrı ÖZER Bey de bizi desteğiyle yüreklendiriyordu. Ve bunun sonucunda da ekip olarak güzel başarılar elde ettik ve ben de kürsüye çıkmaya hak kazandım. Bunun gururunu yaşamak inanılmaz mutluluk verici. Başarıya giden yol oldukça uzun ve yorucu ama imkansız değil. Sadece mücadeleye devam etmek ve korkuların üzerine gitmek gerekiyor.

Bugünkü başarının sadece bir başlangıç olduğunu belirten milli sporcumuz minnetini şu sözlerle dile getirdi;

“Başta annem ve babama (ki kendileri etrafındaki tüm olumsuz eleştirilere rağmen beni desteklemeyi seçmişlerdir), şu an yanımda olamasa da beni her zaman gururla izlediğini bildiğim abime, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanımız Ahmet Çağrı Özer Beye, yönetim kurulu üyelerine, emeği geçen tüm memurlara ve mesajlar atıp destekleyen tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.”


All Right Reserved : 2020 - 2022
version 1.1.5
Web Tasarım