Arama Yap

Türkiye Hava Sporları Federasyonu
ONLİNE HİZMETLER
Federasyona ait online hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz

SOSYAL MEDYA
Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin

HAVA MODELCİLİĞ F3P MİLLİ TAKIMI


HAVA MODELCİLİĞ F3P MİLLİ TAKIMI

Türkiye Hava Sporları Federasyonu olarak 2018 yılında Hava Modelciliği F3P sınıfında bir ilke imza atılarak “Hava Modelciliği F3P Türk Milli Takımı” olarak ilk defa yurt dışına sporcu gönderildi.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından 2017 yılında düzenlenen Hava Modelciliği F3P Türkiye Şampiyonası’nda ilk üç dereceye giren sporcularımızı, 29 Mart – 02 Nisan 2018 tarihlerinde Finlandiya’ nın Littala şehrinde yapılan Uluslararası F3P Şampiyonası’na gönderilmiştir.

Sporcularımız; Sports kategoride Metin Erkan GÜNEMRE ile 1’incilik kupası alırken, Advanced kategoride ise 1000’de 9’luk puan farkıyla 3’üncülüğü kaçıran Bilgehan ÖZ 4’üncü olurken, aynı kategoride Onur AKATAY 5’inci olarak yurda dönmüşlerdir.

31 Mart 2018 tarihinde Finlandiya Littala şehrinde yapılan şampiyonaya; Finlandiya, Rusya, Estonya, Polonya ve Türkiye’den olmak üzere, 3 kategoride toplam 19 yarışmacının katılımıyla yapılan Şampiyonada, sporcularımız ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Sporcularımızın Türk Milli Takım sporcusu olarak ilk defa bir yurt dışı organizasyonda ülkemizi ilk kez Hava Modelciliği F3P kategorisinde temsil eden sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

TÜRKİYE HAVA SPORLARI FEDERASYONU BAŞKANLIĞI


All Right Reserved : 2020 - 2022
version 1.1.5
Web Tasarım