Arama Yap

Türkiye Hava Sporları Federasyonu
ONLİNE HİZMETLER
Federasyona ait online hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz

SOSYAL MEDYA
Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin

The Message of the President


Bizler kadim ve köklü bir geleneğe sahip olan necip bir milletin oluşturduğu havacılık camiası olarak; 2016 yılında, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü' nün 3289 sayılı kanununa göre vücut bulan teşkilatımızda, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile istikbale kanat çırpan bir teşkilat olmaktan kıvanç duymaktayız.

2016 yılıyla başlayan serüvenimizde çok kısa bir sure içerisinde, tüm teknik ve idari kurullarımızı oluşturularak, 16 alt branşımızda teknik, idari, iktisadi, tıbbi ve sosyal talimatlar, yönergeler ve statüler dokümante edilmiştir.

Oluşturulan bu hızlı organizasyon ile ülkemiz sportif havacılık ekosistemindeki tüm kulüplerin ve sporcuların ulusal ve uluslararası alandaki beklentileri en üst düzeyde karşılanacak, ayrıca tüm müsabakalar uluslarası normlar ve kurallar çerçevesinde tertip edilecektir.

2017 ve 2018 faaliyet programımızdaki tüm etkinlikler büyük bir özveri ve sinerji ile, camiamızın muhterem ve kıymetli paydaşlarınca çok önemli tecrübelere istinaden oluşturulan yukarıda bahsettiğim kurallarca tertip edilerek, daha verimli, daha rekabetçi, en yüksek seviyede güvenlik kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Federasyonumuzun tüm teşkilatlarında kendimize düstur edindiğimiz birincil hedef; Ülkemizin ideal olarak kendine hedef aldığı Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 ylı hedefleri içindeki Dünya ekonomileri içinde ilk 10 ekonomiye girme hedefinin en önemli lokomotif sektörü olan Havacılık ve Uzay teknolojileri için itici güç olan, yeni nesillerin sahip olacağı havacılık kültürü için farkındalık oluşturarak, içselleştirilmiş bir duygu ve sosyal alt yapıyla yetişmesidir.

2017 ve müteakip yıllarda beklentilerimiz tüm branşlarımızda teşkilatlarımızı organizasyonlarımızı birincil hedefimiz çerçevesinde oluşturarak ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi sonuçlar ve organizasyonlarla taçlandırılmasıdır.

Üstlendiği bütün görevleri, dinamik ve girişimci bir ruh, yenilikçi bir bakış açısı ve şeffaflıkla yerine getiren bir anlayışın sembolleşmiş hali olan Türkiye Hava Sporları Federasyonu yönetimi ve teşkilatları bu başarısının gerçekleşmesinde yalnız değildir. En başta emeklerini değere dönüştürmede hiçbir özveriden kaçınmayan kulüplerimiz ve camiamız olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU Beyefendinin şahsında vücut bulan tüm Bakanlık yöneticileri, çalışanları ile tüm paydaşlarımız, gerçekleşen ve gerçekleşecek bu büyük başarının mümtaz ortağıdır.

Kendilerine burada bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Yönetim kurulumuz ve kurullarımıza teşekkürlerle…

Saygılarımla,
Ahmet Çağrı Özer


All Right Reserved : 2020 - 2021
version 1.1.5
Web Tasarım