YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF BRANŞI SPORCULARINA DUYURU!


Türkiye Hava Sporları Federasyonu 2024 sezonu için Türkiye’mizin yedi coğrafi bölgesindeki sporculara ulaşabilmek adına hedef yarışmalarında yeni bir uygulamaya gitmiştir. 7 coğrafi bölgede düzenlenecek olan hedef yarışmaları ile sporcular, ekonomik koşullarını zorlamadan kendi bölgelerinde yarışma fırsatı yakalayacak.


Bu sistem şöyle işleyecek:

Tüm hedef sporcuları öncelikle bulundukları ilin İl Müdürlüklerinden 2024 yılı vizeli lisans çıkarmak zorundadır. Çıkarmış oldukları lisanstaki İl esas alınarak bu İlin bağlı olduğu bölgelerindeki yarışmalara katılmak için yarışmacılar, resmi web sitemizde yayınlanan yerden başvuru yapmalılar. Tüm yarışmacılar sadece tek bir bölgedeki yarışmaya katılabilecektir. Kendi bölgelerinde düzenlenen yarışma dışında başka bir bölgede yarışmak isteyen sporcuların belirli bir mazereti olmak zorundadır. Bu gerekçeli mazeret Federasyon Teknik Kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlanacaktır.

Yapılan tüm bölgesel hedef yarışmalarında dereceye giren genel sıralamadaki ilk 5 sporcu, kadınlar klasmanı sıralamasındaki ilk 3 sporcu ve takımlar sıralamasındaki ilk (birinci) takım Eylül ayında Eskişehir-İnönü’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Süper Final yarışmasına katılmaya hak kazanır. Süper Final yarışmasında dereceye giren pilotlar milli takım aday kadrosuna çağrılacaktır. Türkiye Hedef Milli Takımı, milli takım kampı sonrasında antrenör raporları ve Teknik Kurul onayı ile belirlenmiş olacaktır.

Tüm sporcularımıza duyurulur.

 


TÜRKİYE HAVA SPORLARI FEDERASYONU

BAŞKANLIĞI


Toplam Sporcu

6.389+

Toplam Sporcu

Federasyon olarak büyük kitlelere ulaşmak azmiyle çıktığımız bu yolda, yedi bine yakın sporcumuz mevcuttur.

Vizeli Sporcu

3.066+

Vizeli Sporcu

Hedeflerimizden biri bünyemizdeki mevcut sporcularımızın tamamını vizeli hale getirmek bulunuyor.

Lisanslı Antrenör

249+

Lisanslı Antrenör

Lisanslı antrenörler ile sporcularımızın performansını iyileştirmekteyiz.

Lisanslı Hakem

553+

Lisanslı Hakem

Müsabakaların eşit şartlarda ve adil olmasını kural koyucularımız ile birlikte hakemlerimiz sağlamaktadır.

Tescilli Kulüp

201+

Tescilli Kulüp

Hedefimiz doğrultusunda bünyemizde toplam 200 den fazla kulüp bulunmaktadır.

Video Tanıtım

Aşağıda Tüm Videoları Görüntüleyebilir ve Bilgi Alabilirsiniz. Tümünü Gör